Золотий будинок в Гданську

404

Пам’ятки в "Золотий будинок" у Гданську, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в "Золотий будинок" у Гданську, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

“Золотий будинок” у Гданську знає кожен – адже це одне з найпрекрасніших архітектурних творінь міста. Złota Kamienica (Злота Кам’яниця) була побудована для бургомістра Яна Спейманна, багатого купця, щедрого покровителя мистецтв, і його дружини Юдити з роду Бахров.

Будинок був зведений у 1609 році за проектом Абрахама ван ден Блоку. Свою славу будинок отримав завдяки багатому фронтальному фасаду. Цікаво, що спочатку скульптурні декорації для нього, замовлені в Італії і перевозившиеся морським шляхом, потонули разом з кораблем. Тому їх місце зайняли прикраси,
призначалися для тильного фасаду. Важко навіть уявити, дивлячись на все пишність “Золотого будинку”, які шедеври були навіки поховані в безодні морській.

До речі, у будинка є своя легенда, яка свідчить, що іноді в коридорах з’являється дух прекрасної Юдити Спейманн, шепчущей: «Роби справедливо, нікого не бійся».