Вулиця Леніна в Бресті

361

Пам’ятки у Вулиця Леніна в Бресті, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Вулиця Леніна в Бресті, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 232

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Вулиця Леніна – одна з головних вулиць старого центру міста Бреста. Вона починається біля автомобільного мосту через залізничні колії станції Брест-Центральний. У самому її початку знаходиться Парк культури і відпочинку. Потім вул. Леніна перетинає площу Леніна – головну площу міста з пам’ятником вождю, і закінчується на перетині з вул. Інтернаціональною. Загальна протяжність – 1700м.

Початок забудови відноситься до кінця 1830-х років. З того періоду збереглося колишня будівля казарми (зараз-житловий будинок) і два красивих двоповерхових будинків, побудованих за проектами архітектора Юліана Лисецького. В одному з них зараз розміщується музей «Врятовані художні цінності».

В кінці п’ятдесятих років XIX століття на вулиці Леніна, був побудований кафедральний собор під назвою костел Воздвиження Святого Хреста. В 1948 році його закрили і перебудували, після чого розмістили в ньому міський краєзнавчий музей. У 1990 році будівлю було передано католицькій церкві. Йому повернули первісний вигляд і колишню назву.

Вулиця Леніна не раз змінювала назву. У різний час вона називалася Бульварним проспектом (до 1913 року), Романовським проспектом (1913 – 1921 р.), вулицею Унії Любельської 1921-1939 рік), проспектом імені 17 вересня (до 1941 року). У Бресті і зараз є вулиця імені 17 вересня. В цей день в 1939 році радянські війська перетнули польський кордон і зайняли Західну Білорусію, в тому числі і Брест, після чого вся ця місцевість увійшла до складу Білоруської радянської соціалістичної республіки. В роки німецької окупації вулиця називалася Штрассе дес 45 дивисион , потім Дойчштрассе. В 1944 році знову перейменувалася в 17 вересня. Вулицею Леніна вона стала в 1948 році, і більше не змінювала свою назву.

Після закінчення війни, на значному відрізку вулиці Леніна була виділена площа з тією ж назвою. У 1958 році на площі спорудили пам’ятник Леніну, який стоїть там і досі.