Водоспад Вікторія

467

Пам’ятки у Водоспад Вікторія, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Водоспад Вікторія, екскурсовод, замовити екскурсію,

«Вікторія» — один з найнезвичайніших водоспадів світу, розташований в Африці. Він є наслідком різкого падіння річки Замбезі у вузьку ущелину шириною 100 метрів. До того ж, це — єдиний у світі водоспад, який має довжину більше кілометра і висоту більше ста метрів. Його шум чутний на відстані 40 кілометрів, а бризки і туман від падаючої води, що піднімаються на висоту більше 400 метрів, видно з відстані 50 кілометрів. Навіть веселки тут утворюються рекордні — «місячні»: результат заломлення світлових променів Місяця.

Відкрив водоспад англійський лікар і місіонер Девід Лівінгстон в 1855 році, давши йому ім’я на честь британської королеви. Місцеві жителі Африки називали це чудо природи «Мосио-ат-Тунья» («навіть гулка вода»), і страшно боялися навіть наближатися до нього. Протягом довгого часу водоспад Вікторія практично не використовувався, поки в 1905 році сюди не була проведена залізниця.

Зараз це — об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а жителі Замбії і Зімбабве, переставши боятися «Гремящей води», успішно розвивають по обидві сторони річки туристичний бізнес.