Водоспад Ширлак

99

Пам’ятки у Водоспад Ширлак, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Водоспад Ширлак, екскурсовод, замовити екскурсію,

Для зручності мандрівників недалеко від водоспаду встановлений плакат з описом легенди: «У часи падіння Джунгарського Ханства, під час одного з нападів на Ойротию, була поранена дівчина Ширлау. Разом з маленьким братом вона побігла вниз по балці. Добігши до гірського схилу, віддавши перевагу смерть життя на чужині, вони кинулися зі скелі. І з тих пір, скупою сльозою тече водоспаду».

Вважається, що якщо будь-яка жінка вмиється водою з цього водоспаду, ніколи в житті вона не буде знати сліз. Дуже часто вірять у це дівчата і жінки не тільки вмиваються, але й купаються під водоспадом, незважаючи на крижану воду!

Водоспад Ширлак добре видно, якщо їхати по тракту в бік селищ Чибит і Акташ, а от у зворотному напрямку – ховається за скелею. До нього веде добре столочена стежина, щоб до нього піднятися потрібно всього лише близько 10 хвилин. Підйом до підніжжя водоспаду досить крутий, але спуск більш спокійний – багато туристів повертаються назад по доріжці, яка проходить поряд з руслом водоспаду.

Сам водоспад висотою близько 10 метрів дуже красивий, з сильним шумом потік води падає з величезних каменів. Це місце справді заворожує!