Ветошний провулок

373

Пам’ятки в Ветошний провулок, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Ветошний провулок, екскурсовод, замовити екскурсію,

Ветошний провулок знаходиться в Тверському районі міста Москви, між вулицями Ильинкой і Микільської. Його протяжність 270 метрів, найближча станція метро називається «Охотний ряд».

Перш провулок називався і Проїздом Сапунова, і Ветошной вулицею, і Ветошным проїздом. У середині XVII століття недалеко від провулка перебувала Співоча слобода і по її назві Ветошний провулок теж називали Співочої вулицею. Не дивлячись на таку різноманітність в назвах, прижилося все-таки найменування Ветошний провулок.

Дрантям називали мотлох, зношену, старий одяг і торгували нею в Верхніх торгових рядах, звідси і пішла назва провулка. Є ще версія, що торгували тут і легкою тканиною з рідкою основою, яка в давнину теж називалася ганчіркою. До провулку відносяться тільки будинки, розташовані зліва, це будинки з непарними номерами.

У Ветошном провулку практично всі будівлі належать до об’єктів культурної спадщини або цінних градоформирующим об’єктів. Тут розташовані: Корпус Верхніх торгових рядів – будинок №17, Мещаниново подвір’я – будинку під номером 13-15, Казанське архієрейське подвір’я – будинок №11, Прибутковий будинок купця Ф. Ф. Пантелєєва – будинок №9 і Прибутковий будинок купців Купріянових – будинок №7. Всі ці споруди датуються XVIII – XIX століттями і надають провулку неповторну чарівність старовини.