Велике озеро Ярове

410

Пам’ятки у Велике Ярове озеро, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Велике Ярове озеро, екскурсовод, замовити екскурсію,

Велике Ярове озеро знаходиться в Славгородском районі Алтайського краю, на заході Кулундинской рівнини. Довжина озера становить 11.5 кілометрів, ширина – 8 кілометрів. Найбільша глибина озера – близько 7-8 метрів, площа 54 квадратних кілометра. Вважається найглибшим озером Кулундинской рівнини. Озеро поповнюється за рахунок підземних вод, атмосферних опадів і танення снігів. Це унікальне озеро відоме своєю цілющою ропою – водою з безліччю корисних для здоров’я солей, а також мулової лікувальної брудом. В озері мешкає рачок артемія саліна, що сприяє утворенню цих цілющих грязей.

Корисним є і повітря навколо озера. Вдихання повітря, насиченого речовинами, випаровувальними з озера, в тому числі бромом, позитивно впливає на стан нервової системи. Вода озера, що за своїми властивостями не поступається воді Мертвого моря в Ізраїлі, ефективна при лікуванні деяких шкірних і неврологічних захворювань. Озерна бруд лікує гінекологічні, андрологічні захворювання, хвороби суглобів.

На березі озера знаходиться місто Ярове, в якому діють санаторій-профілакторій “Хімік” і бальнеологічна лікарня, провідні успішне лікування з використанням води і грязі з озера Велике Ярове. Основним підприємством міста є хімічний завод, що функціонує на сировину з озера.