Велика камяна оранжерея садиби Кусково

105

Пам’ятки в Велика кам’яна оранжерея садиби "Кусково", фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Велика кам’яна оранжерея садиби "Кусково", екскурсовод, замовити екскурсію,

Велика кам’яна оранжерея по праву вважається самим дивним спорудою, розташованим на території архітектурно-художнього ансамблю XVIII століття – садиби Шереметєвих. Цей пам’ятник архітектури розташований у московському районі Вешняки.

У другій половині XVIII століття оранжереї були обов’язковим елементом в садово-паркових ансамблях. Їх головне призначення – здивування гостей, які збиралися в розважальних садибах.

Велика кам’яна оранжерея в Кусково була споруджена в 1763 році. Це найбільший павільйон у всьому палацово-парковому ансамблі, спроектований кріпаком архітектором Федором Аргуновым.

Поряд зі своїм основним призначенням, оранжерея використовувалася для прийому гостей. У центрі, де розміщувалися скляні галереї для рослинних екзотів, був обладнаний «воксал» — невеличкий танцювальний зал круглої форми, де розміщувалися хор і музиканти. Бічні ризаліти служили кімнатами для ігор і садівника.

Зараз у залах Великої кам’яної оранжереї розташований Державний музей кераміки.