Вал Окольного міста

248

Пам’ятки в Вал Окольного міста, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Вал Окольного міста, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 4 050

«Поросле травою кільце міського валу — одна із найцінніших історичних пам’яток Новгорода» — ці слова, сказані відомим археологом М. Алешковским, як не можна краще характеризують значимість валу Окольного міста в історії Великого Новгорода.

Зовнішня лінія оборонних укріплень навколо кільцем весь древній місто і охоплювала обидва береги річки Волхов. Аж до ХV століття в літописах цей оборонний пояс згадується під назвою Острог. Великим Обхідним містом його назвуть пізніше. В давнину на деяких ділянках висота валу становила 12-16 метрів, а в окремих місцях сягала 20 метрів. Загальна довжина земляних укріплень становила понад 11 км, і до наших днів збереглася їх більша частина.

Археологічні дослідження показали, що на різних відрізках структура валу різниться, але в основі лежить первісне ядро кінця ХIV століття. На деяких ділянках вал складається з глини, на інших — з глини, змішаної з землею. В основі валу знаходяться дерев’яні конструкції, які надають йому міцність і не дають розповзатися по сторонам. Щоб забезпечити повну неприступність, був викопаний рів до 7 метрів глибиною, мав ширину 8-10 метрів. Рів не тільки був частиною оборонної системи, він грав роль водної дороги і до того ж виконував функцію дренажу. У наші дні, з розвитком міської інфраструктури, вал і рів Обхідного міста понесли значні втрати, але незважаючи на це, як і раніше залишаються одним з видатних пам’яток старовини. Тут добре гуляти в літній час, насолоджуючись зеленню і мальовничими видами найдавнішого міста Росії.