Ульяновський обласний художній музей

275

Пам’ятки в Ульяновський обласний художній музей, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Ульяновський обласний художній музей, екскурсовод, замовити екскурсію,

Про Ульяновський обласний художній музей Д. С. Лихачов писав, що саме він є найстарішим музеєм в Поволжі, зберігають безцінне культурне надбання російського і світового значення. Колекції музею почали формуватися в 1895 році, як художній розділ історико-археологічного музею Симбірської губернської вченої архівної комісії. Після революційних подій 1917 року музей отримав самостійний статус і переїхав у власний будинок. В цей час до складу музею увійшли націоналізовані зборів симбірських дворян, промисловців, купців, серед яких особливо варто відзначити колекції Ст. Н. Поліванова і Є. М. Персі-Френч.

У тридцяті роки музей активно поповнювався пам’ятками, які надходили з Державного музейного фонду, Пушкінського Будинку Академії наук і навіть Ермітажу. Сьогодні зібрання музею нараховують понад одинадцяти тисяч експонатів, серед яких представлені унікальні колекції російської та західноєвропейського живопису, скульптури та графіки. Особливою гордістю музею є оригінальні полотна пензля Д. Левицького, Ф. Рокотова, Ст. Боровиковського і К. Брюллова. В художньому музеї є відділ, присвячений декоративно-прикладного мистецтва, в якому гості зможуть знайти унікальну античну кераміку 4-3 ст. до н. е., фарфор Росії, Німеччини і Франції, а так само художню меблі, російське та західноєвропейське скло.

В Ульяновському обласному художньому музеї діє комплексна музейно-педагогічна програма «Запрошення в музей», метою якої є розвиток загальної культури дитини молодшого віку. Ще одним цікавим напрямком музейної діяльності є цикл екскурсій і занять у рамках освітньої програми «Виховай патріота».