Уфимський телецентр

345

Пам’ятки в Уфимський телецентр, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Уфимський телецентр, екскурсовод, замовити екскурсію,

Будівля Уфімського телецентру було побудовано в 1956-1959 роки і розташувалося в районі, який на той момент ще тільки починав забудовуватися. Тому будівлю телецентру стало тією самою архітектурною домінантою, з якої почалося архітектурне перетворення прилеглої території. При всьому цьому, сам по собі телецентр не є чимось унікальним, адже він будувався в ті роки, коли по всій країні зводилися подібні споруди – телебачення почало міцно входити в повсякденне життя.

Місце для майбутнього телецентру його творці вибрали на найвищій точці в місті, що було зручно для покращення якості сигналу. Деяку відособленість архітектурної композиції додає штучний крутий схил, створюючи ефект “піднесеності” над прилеглим простором.

Спочатку комплекс будівель телецентру охоплював територію в один гектар і включав в себе головний технічний корпус, фільмосховище, 192-метрову телевежу і ще кілька технічних будівель. За минулі п’ять десятиліть Уфимський телецентр обзавівся новими корпусами і значно розширив свою територію. Але при цьому він зберіг самобутні риси 50-х років ХХ століття, відрізняючись цілісністю та самодостатністю.