Церква зіслання Святого Духа

301

Пам’ятки в Церкву зіслання Святого Духа, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Церкву зіслання Святого Духа, екскурсовод, замовити екскурсію,

Церква Зішестя Святого Духа знаходиться в місті Сергієв Посад Московської області, в 70 км на північний схід від Москви, Росія. Духівська церква, як її ще називають, розташована на території Троїце-Сергієвої Лаври – найбільшого в Росії православного чоловічого монастиря. Церква була побудована в 1476-1477 роках «мудрими каменосечцами», запрошеними з Пскова. Це надзвичайно струнке, легке, подовжених пропорцій споруда, складена з цегли на білокам’яному цоколі.

Церква являє собою унікальний для московської архітектури XV століття приклад церкви з підкупольної дзвіницею. У давнину Духівська церква використовувалася і як дозорна вишка для спостереження за прилеглими околицями. Висів на дзвіниці особливий – «всполошной» – дзвін під час польсько-литовської облоги монастиря 1608-1610 років сповіщав захисникам обителі про небезпеку. На сьогодні Храм Зіслання Святого Духа – діюча церква.