Церква святої Діви Марії

86

Пам’ятки до Церква святої Діви Марії, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Церква святої Діви Марії, екскурсовод, замовити екскурсію,

Церква святої Діви Марії — один з найстаріших християнських храмів Єгипту.

Коптська православна церква розташовується на території Старого Каїра, у верхній частині Водяних Воріт, поруч з Коптським музеєм. Церква відома ще під назвою ель-Муалляка, що в перекладі означає «підвішена», «висяча». Свою назву церква дістала з-за високого розташування над бастіонами римського форту і воротами.

Історія храму сходить до III століття нашої ери. Раніше на цьому місці розташовувався один з бастіонів римського форту, що послужив фундаментом храму. Свій сучасний вигляд будівля прийняла в VII-IX століттях. В XI столітті тут розташовувалася резиденція Патріарха Олександрійського.

Всередині церкви розташований старовинний іконостас, який зроблений з деревини ліванського кедра, покритий чудовою різьбою та інкрустовані слоновою кісткою. Тут зберігається понад 100 ікон, найстарші з них написані в VIII столітті. Крім ікон у храмі зберігаються мощі кількох святих.