Церква Святих Луки і Мартіни

433

Пам’ятки в Церкву Святих Луки і Мартіни, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Церкву Святих Луки і Мартіни, екскурсовод, замовити екскурсію,

Церква Святих Луки і Мартіни складається з двох накладених одна на іншу церков. Знаходиться ця церква біля Церкви Сан-Джузеппе-деї-Фаленьями і Римського Форуму на Капітолійському пагорбі.

Перша церква була створена ще в VI столітті на честь Святої Мартіни, вона майже повністю «пішла» під землю, тому над нею в 17 столітті П’єтро да Кортона побудував верхню церкву з характерними склепіннями, галереями і маківкою. До речі, майстер заповів бути похованим під склепіннями своєї будови, що було виконано в 1669 році.

Туристів приваблює не тільки архітектурне рішення і краса високого купола, але і яскраві фасади церкви в стилі бароко, багатство її внутрішнього декору. Верхній поверх виконаний у формі грецького хреста.

У внутрішньому дворі церкви влаштований фонтан. В його основі — 4 пегаса, які підтримують басейн, а усередині розташувалися 4 грифона. Вода спадає з пащі 4 львів. Фонтан не менш цікавий, ніж сама будова.