Церква Спаса Преображення в Нікітському ботанічному саду

269

Пам’ятки в Церкву Спаса Преображення в Нікітському ботанічному саду, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Церкву Спаса Преображення в Нікітському ботанічному саду, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 2
  • регіону 158

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Церква Спаса Преображення в Нікітському ботанічному саду була побудована в 80-х роках XIX століття на замовлення тодішнього директора Нікітського Ботанічного саду А. В. Базарова. В будівлі одночасно розміщалися лікарня, церква і квартира священика.

Урочиста закладка храму відбулася 25 березня 1884 року, у свято Благовіщення. 19 вересня 1885 року був встановлений хрест, а до кінця року закінчили розпису у вівтарі і на фасаді будівлі.
Храм освятив 5 лютого 1887 року настоятель Лівадійських церков архімандрит Епіфаній.

Побудоване будівля являло собою простору однонефную базиліку, з північно-західного боку до неї примикав вестибюль, всередині якого розташовувалася сходи, ведуча на другий поверх, до церкви. На першому поверсі влаштували лікарню, а квартиру священика прибудували до вівтарної стіни у вигляді одноповерхового виступу з балконом. В цілому план будівлі був подовжений чотирикінцевий хрест.

Після революційних подій 1917 року церква ще деякий час продовжувала бути діючою, незважаючи на те, що священика в ній вже не було. Однак наприкінці 20-х років держава з новою силою ополчилася на церкву, і храм був закритий у вересні 1927 року. Будівля намагалися переробити, змінити його вигляд: зруйнували купол та дзвіницю, скинули хрести і дзвони. Протягом довгих років будівлю використовували як склад, магазин, наукову лабораторію, будинок культури з кінотеатром. Не збереглися ні внутрішні розписи, ні іконостас, ні ікони.

У 1991 році при безпосередній участі жителів селища почалося відновлення храму – вони уклали з Нікітським ботанічним садом договір оренди будівлі колишньої лікарні і церкви.
19 серпня 1992 року перед входом здійснили молебень та освятили будівлю. 7 квітня 1993 року освятили престол у вівтарі і відслужили першу Божественну літургію.