Церква Пантократора на острові Понтикониси

300

Пам’ятки в Церкву Пантократора на острові Понтикониси, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Церкву Пантократора на острові Понтикониси, екскурсовод, замовити екскурсію,

Церква Пантократора на острові Понтикониси, званий також Мишачим островом, – це єдина будівля на цьому крихітному шматочку суші. Легенда стверджує, що острів поблизу півострова Канони з’явився після того, як розгнівані бог Посейдон перетворив корабель Одіссея в камінь посеред моря. Цей камінь і став пізніше відомим як острів Понтикониси.

Посеред кипарисових і соснових заростей і стоїть невелика церква Христа Пантократора, тобто Всемогутнього Христа. Біла, вузька і довга драбина церкви, яка спускаючись через густу рослинність на березі, здалеку дуже схожа на мишачий хвостик, що і дало назву острову – Понтикониси, що перекладається як “мишачий хвіст”.

Ця візантійська церква Пантократора, побудована в кінці XI – початку XII століття, незважаючи на свої невеликі розміри, користується величезною популярністю у епірських греків, як місце вінчання.