Церква Косьми і Даміана на Маросейка

374

Пам’ятки в Церква Косьми і Даміана на Маросейка, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Церква Косьми і Даміана на Маросейка, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Церква Косьми і Даміана – розташована в місті Москва, Росія. Церква являє собою православний храм, Московської міської єпархії. Головний престол церкви освячено на честь ікони Христа Спасителя.

Церква збудована за проектом М. Ф. Казакова, в 1803 році, а кошти на будівництво виділив М. Р. Хлєбніков, який проживав по іншій стороні вулиці, на якій розташована церква.

Архітектура церкви досить незвичайна. В основі розташовані чотири обсягу у формі циліндра. Основна частина церкви, рівна по висоті її апсиді. З заходу примикає кубічна трапезна і дзвіниця, а по боках приділів симетрично розставлені двоколонна портики. Церква є однією з найбільш яскравих пам’яток епохи зрілого класицизму.

В радянські часи церква неодноразово закривали, і хотіли зруйнувати. У середині XX сторіччя в приміщенні церкви розміщувалися різні клуби, майстерні, склади і навіть пивні.

Будівлю було повернуто православної церкви у 1993 році. З часом все перекриття були розібрані, а інтер’єр і дизайн відновлені, був споруджений новий іконостас.