Центральна питна галерея

228

Пам’ятки в Центральна питна галерея, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Центральна питна галерея, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 632

Центральна питна галерея побудована на місці, де раніше знаходилася церква Скорботної Божої Матері (1827 рік) – проспекті Кірова.

Нова питна галерея відкрилася для відвідувачів в 1971 році. Величезна будівля, на п’ять тисяч відвідувань в день, має три павільйони, де виведена вуглекисло-сірководнева вода Лермонтовского джерела № 2, вуглекисла вода Красноармійського нового джерела і мінеральна вода Ессентукского типу джерел № 17 і 30. Вода підігрівається за рахунок спеціальних автоматичних пристроїв. У спекотну літню пору, в приміщенні галереї завжди прохолодно.

Будівля галереї побудовано з бетону і скла за проектом архітекторів П. С. Скиданова та В. М. Цвєткова. Крім своєї основної функції – оздоровлення організму, шляхом впливу на нього корисного хімічного складу різних вод, будівля галереї несе і естетичний характер.

У верхній частині галереї, яка знаходиться під відкритим небом, встановлено декоративний басейн, на стіні, біля іншого фонтану – красиве мозаїчне панно. Позаду галереї, на верхній площадці, розбиті клумби і висаджено ялини з березами.