Центральна міська публічна бібліотека ім. В. В. Маяковського

238

Пам’ятки в Центральна міська публічна бібліотека ім. В. В. Маяковського, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Центральна міська публічна бібліотека ім. В. В. Маяковського, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Музеї, виставки
>

Центральна міська публічна бібліотека ім. В. В. Маяковського є Санкт-Петербурзьким державним бюджетним установою культури. Вона володіє величезним книжковим фондом і є центром міжнародної інформації у місті.

Основний фонд бібліотеки розташовується в будинку, побудованому в 1844 – 1850 роках архітектором А. М. Горностаевым з 1939 року. Будівля неодноразово перебудовувалася. Фасад створений у 1995 році. З 1919 року тут розміщувався комсомольський клуб «Стара і молода гвардія», у 1920 роках перейменований в «Будинок комуністичного виховання молоді».

Бібліотека має 145 років багатої історії. Вона працювала в роки блокади, а в 60-80-ті роки залишалася центром духовного життя інтелігенції. Частими гостями та друзями бібліотеки були Ю. Герман, Ст. Кетлинская, Ст. Шефнер, Д. Гранін, С. Юрський, А. Бітів, Ст. Конецький, Я. Гордін. Ім’я В. В. Маяковського було присвоєне бібліотеці в 1953 році, в зв’язку з 60 – річним ювілеєм поета. В її стінах працює Меморіальна бібліотека Р. В. князя Голіцина.