Торговий або прибутковий будинок Генч-Оглуевых

238

Пам’ятки в Торговий або прибутковий будинок Генч-Оглуевых, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Торговий або прибутковий будинок Генч-Оглуевых, екскурсовод, замовити екскурсію,

Торговий, або Прибутковий, будинок Генч-Оглуевых був зведений у 1880-1883 роках для процвітаючого в той час ростовського купця Степана Федоровича Генч-Оглуева. Автором проекту найкрасивішого на той час будівлі в Ростові-на-Дону став А. Н. Померанцев — академік архітектури. Будинок Генч-Оглуева будувався з метою розміщення на першому поверсі торгових приміщень, другий і третій поверх призначався для офісів і житлових кімнат.

Торговий дім збудований у вигляді триповерхової будівлі з мансардою і підвалом. Це П-образна будова завершується многоскатной дахом. На скошеному розі будівлі з двоярусним еркером і вежею розташувався центральний вхід. Фасади будівлі декоровані в стилі «бароко». На першому поверсі основним елементом, що привертає погляд, є великі квадратні вікна-вітрини, другий поверх прикрашений склепінчастими прямокутними отворами, житловий третій поверх – вузькими декоративними вікнами.

У наші дні цю будівлю, яка відноситься до періоду еклектики, є невід’ємною частиною історичного центру міста.