Свято-Михайлівський монастир

267

Пам’ятки в Свято-Михайлівський монастир, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Свято-Михайлівський монастир, екскурсовод, замовити екскурсію,

Біля підніжжя гори Физиабго стоїть Свято-Михайлівський монастир. Історія цього місця почалася в кінці дев’ятнадцятого століття, коли закінчилася війна на Кавказі. Монастир був влаштований на дарованих козацьких землях стараннями ієромонаха Мартирія, який приїхав сюди з Афона. Разом з ним прибули і перші ченці, які дали монастирю його друга назва – Михайлове-Афонський.

Всього в монастирі було зведено п’ять храмів. Самим значним і великим був Успенський. А на вершині гори Физиабго височіла Преображенська церква, чиї золоті куполи. сверкавшие на сонці, було видно за багато кілометрів. Монастир став релігійним центром регіону, в рік його відвідувало понад сто тисяч прочан.

З встановленням в Адигеї радянської влади монастир був розпущений, а після війни були знищені всі його храми. Довгий час тут розташовувалася туристична база “Романтика”. Тільки з 2003 року почався процес відновлення монастиря. Відбудована Троїцька церква, відновлюється храм в ім’я Архістратига Михаїла.

Сьогодні монастир відвідує безліч прочан, охочих скуштувати води з знаменитого цілющого джерела на горі Физиабго, а туристів приваблює можливість оглянути печерні келії і підземну каплицю при монастирі.