Стоквартирний будинок

203

Пам’ятки в Стоквартирний будинок, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Стоквартирний будинок, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Стоквартрный будинок — це дуже цікаве восьмиповерховий житловий будинок в Новосибірську. Цікаво він звичайно ж своїми розмірами архітектурою. Ця будівля — пам’ятник архітектури федерального значення. Авторами проекту виступали Андрій Крячків і його асистент Ст. Масленников, зведення почалося в 1934 році. Цей будинок спочатку замислювався як будинок для проживання працівників виконкому Західно-Сибірського краю.

На Міжнародній виставці мистецтв і техніки 1937 року цей проект був удостоєний диплома 1-го ступеня, золотої медалі і гран-прі.

Розміри будівлі та наявність скверу перед головним фасадом створюють враження масштабності споруди, надаючи йому «палацовий» характер. Будівля має цікаву і продуманим плануванням. По кутах будинку розташовуються парадні під’їзди, з широкими сходами і фігурними балясинами. Всього в будівлі 8 під’їздів. Підлоги у вестибюлях і сходових клітинах — мозаїчні.

Історія будівлі нерозривно пов’язана з відомими людьми, що жили в його стінах, — першими секретарями обкому, керівниками найбільших підприємств, академіками, художниками, письменниками.