Стіна кохання

697

Стіна пам’ятки в любові, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Стіна кохання, екскурсовод, замовити екскурсію,

Le Mur des Je t’aime – це так звана Стіна кохання, розташована у Франції, в Парижі, в районі Монмартр, у сквері Жан-Ристус. Цей архітектурний пам’ятник з’явився 15 жовтня 2000 року. Являє собою стіну, списану зізнаннями в любові на всіх мовах планети. Основою для створення пам’ятника послужила колекція Фредеріка Барона, який збирав визнання в любові на різних мовах. Пізніше зібрані ним за 10 років написи були перенесені на стіну художниками Клер Кіто і Даніелем Булонем.

Загальна площа стіни становить близько 40 квадратних метрів. Вона викладена 511 синіми емальованими плитками, вкритими фрази “Я тебе люблю” на 311 мовах. Тут можна бачити написи на загальноприйнятих мовами, і на таких, як корсиканська, каталонський, бакский, курдська. Є написи на мові знаків і мовою Брайля. Поступово з’явилася гарна традиція в День святого Валентина випускати поруч зі Стіною любові білих голубів. Щорічно стіну відвідує безліч туристів з усіх куточків планети.