Старий вокзал – станція Таганрог-2

354

Пам’ятки в Старий вокзал – станція Таганрог-2, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Старий вокзал – станція Таганрог-2, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 725

Старий вокзал – перший залізничний вокзал Таганрога. Він побудований в 1869 році архітектором Загоскиным. Сьогодні там розташовується приміський вокзал, звідки йдуть електрички в Ростов і Успенську.

Вокзал був побудований в 1869 році на Ярмарковій площі неподалік від шлагбаума, що позначав межу міста. Будинок збудовано з червоної цегли без барельєфів та розпису. Відмінною особливістю фасаду є візерункове кладка і вікна різної висоти. Завдяки цим прийомам, будівля має самобутній вид, його неможливо ні з чим переплутати.

Безпосередньо перед старим будинком вокзалу встановлено пам’ятник, покликаний увічнити подвиг червоних залізничників під час громадянської війни. Вони розігнали паровоз, і на повному ходу направили в будівлю вокзалу, де засіли білогвардійці. Паровоз вибухнув, а в пам’ять про загиблих залізничниках поставили пам’ятник – паровоз тієї ж серії, ЮП-4504. Під його колесами шматок залізничного полотна, передня частина зникла фрагмент цегляної стіни.