Спасо-Преображенський собор

77

Пам’ятки в Спасо-Преображенський собор, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Спасо-Преображенський собор, екскурсовод, замовити екскурсію,

Спасо-Преображенський собор знаходиться в однойменному чоловічому монастирі, що на території Кремля в місті Рязані. Він був побудований на рубежі XVII — XVIII століть на кошти купця Михайла Федоровича Немчинова.

Білосніжна будівля собору з вівтарним півкругом має один купол увінчаний хрестом. З моменту свого створення, Спасо-Преображенський собор славився багатим убранням, тут зберігалося багато цінних ікон. Однак, після приходу до влади більшовиків він був закритий і на довгі роки був відданий під склад церковного начиння. у 1962 році будівлю собору було передано Державному архіву Рязанської області і перетворено в архівосховищі. За довгі роки будівля Спасо-Преображенського собору помітно постаріло і його зовнішній вигляд втратив колишню велич.

У 2007 році собор був переданий Спасо-Преображенському чоловічому монастирю, і 12 квітня 2009 року, в день Вербної неділі, оновлений і прекрасний будинок стало знову збирати в одному місці всіх віруючих. Сьогодні, у Спасо-Преображенському соборі, щоденно відбуваються Богослужіння.