Соборне дворище Великого Устюга

223

Пам’ятки в Соборну дворище Великого Устюга, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Соборну дворище Великого Устюга, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 366

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Соборне дворище – найстаріша частина Великого Устюга, духовний центр міста. Тут, на високому лівому березі річки Сухони, розташувався унікальний комплекс храмів, зведених в період з XVII по XIX століття: собор Успіння Пресвятої Богородиці, собор святого Прокопія Праведного, собор святого Праведного Іоанна, церква Богоявлення Господнього, церква Алексія, митрополита Московського, а також Архієрейське подвір’я.

У композиційному плані архітектурний ансамбль Соборної дворища Великого Устюга є досить типовим зразком давньоруського містобудування. В центрі композиції знаходиться площа, домінантою якої є численні культові споруди. Кожен з розташованих на площі храмів чудово обозрим практично з будь-якої точки. Завдяки цьому внутрішній простір площі, маючи чітку планувальну структуру, виглядає гармонійно і мальовничо.

Особливу принадність і красу Соборного дворищу Великого Устюга надає його розташування на високому красивому березі річки Сухони. Воно немов відкриває свої обійми назустріч річковим просторах, а кожна з будівель гармонійно вписана в навколишній ландшафт. Відвідавши це прекрасне місце, поза всяким сумнівом, ви відчуєте дивно тонкий і органічну зв’язок старовинних пам’яток архітектури з природою.