Соборна площа в Рязані

254

Пам’ятки в Соборна площа в Рязані, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Соборна площа в Рязані, екскурсовод, замовити екскурсію,

Соборна площа в Рязані не завжди так називалася. До 1780 року вона була Іллінської. У той час влада міста розробили масовий план забудови, в якому площі приділили не мала увага. В ході будівництва з часом навколо площі з’явилися будівля місць для губернатора, в якому зараз розташовується взуттєва фабрика Разаньвест, Пушкінський бульвар і перша будівля міського театру, займане зараз рязанським Тюгом.

У радянський період зміни торкнулися не тільки території площі, але і її назви. Так, з Соборної вона стала Радянською. Все повернулося на круги своя лише в 1990 році.

Забудова Соборній площі не закінчилася XX століттям. У 1995 році з’явилася каплиця, приурочена до святкування 900-річного ювілею міста, а в 2007 році в центрі площі урочисто відкрили пам’ятник князя Олега Рязанського. Автором проекту виступив відомий З. Церітелі. Скульптор хотів показати в статуї любов до Батьківщини.