Собор Святого Стефана

255

Пам’ятки в Собор Святого Стефана, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Собор Святого Стефана, екскурсовод, замовити екскурсію,

Мец входив в число головних релігійних центрів Франції з найдавніших часів. Відомо згадка єпископа Григорія Турського, що після розорення Меца гунами 7 квітня 451 року встояла тільки капела Святого Стефана, побудована на місці древнього святилища.

Історія собору йде корінням далеко в минуле. З джерел VIII століття відомо, що єпископ Хродеганг організував будівництво на території древнього святилища — саме в цей період звели кілька частин храму. В 869 році церкви пройшла коронація Карла II. У 965-984 роках була проведена реконструкція собору на кошти королів Оттона I і Оттона II.

Під час археологічних розкопок, проведених у ХХ столітті, було встановлено, що сучасний собор стоїть практично на місці древньої базиліки. А в 1220 році було прийнято рішення звести в Меці великий кафедральний собор на честь святого Стефана. З тих пір минуло шість будівельних періодів, а тривалість робіт склала майже 300 років. Освячення нового собору відбулося 11 квітня 1552 року.

Собор святого Стефана є прекрасним зразком готичної архітектури. Його фасади прикрашені скульптурами і різьбленням. Завдяки своїм розмірам собор входить до числа найбільших у Франції. Однак головною його визначною пам’яткою є розкішні вітражі XIV і XVI століть — саме тут знаходиться найбільша за площею колекція вітражів Франції. Серед них — і 19 вітражів роботи Марка Шагала.