Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці в Благовіщенському Монастирі

364

Пам’ятки в Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці в Благовіщенському Монастирі, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці в Благовіщенському Монастирі, екскурсовод, замовити екскурсію,

Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці в Благовіщенському Монастирі розташований у невеликому російському місті Муром. Перший кам’яний собор в тутешніх місцях був побудований в XVI столітті, за наказом царя Івана Грозного. У 1650 році він був заново перебудовано, і став представляти собою п’ятиглавий храм з трьома апсидами, на високому подклете з об’ємною шатровою дзвіницею. Храм був закритий у 1940 році, але через 2 роки він знову відкрився.

На сьогоднішній день собор являє собою пишно оздобленому в стилі російського узорочья споруда, з п’ятьма главами. По верхах четвериков храму протягнуті рядні кокошники, його ганок і дзвіниця мають шатровий форму. Колись шоломоподібні глави церкви були нещодавно перероблені в цибулинні.

В святині до наших днів зберігся шестиярусный іконостас у стилі бароко, який вважається найстарішим у місті. Він датується 1797 роком. Також в храмі присутні ікони XVI, XVII, XVIII століття.