Собор Андрія Первозванного

247

Пам’ятки в Собор Андрія Первозванного, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Собор Андрія Первозванного, екскурсовод, замовити екскурсію,

Андріївський собор був побудований в 1728 році і числився церквою в ім’я Андрія Первозванного до 1744 року. У храмі щоденно проводяться літургії і служби, також при соборі є приходська школа, в якій навчаються діти і дорослі.
Розташований на Василівському острові собор є не тільки окрасою міста на Неві, але і пам’ятним місцем, де відбувалися урочисті і трагічні події, пов’язані з історією Росії. Тут молилися такі шановані святі як блаженна Ксенія Петербурзька і Іоанн Кронштадтський, Ломоносов і Тредиаковский приймали присягу перед початком професорської діяльності в Академії, тут же жителі Ленінграда в блокаду ховалися від повітряних атак ворога. Після радянських часів, коли собор був по-варварськи розграбований, один з найстаріших храмів Петербурга знову набуло святкового вигляду. Витончена форма і рожевий колір, а також висока дзвіниця собору радують погляд як архітекторів, так і жителів Санкт-Петербурга, а також гостей міста.