Скульптури гномів

1036

Пам’ятки Скульптури в гномів, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід у Скульптури гномів, екскурсовод, замовити екскурсію,

Скульптури гномів встановлені по всьому місту Вроцлав – це одна з найбільш цікавих і азартних визначних пам’яток міста. Маленькі бронзові гномики з’явилися вперше у 2001 році,і їх кількість продовжує зростати, зараз їх вже 270. Маленькі бронзові скульптури заховані по всьому місту, в самих несподіваних місцях.

Перша 30-сантиметрова скульптура гнома була зроблена за ескізом художника Олафа Брзески, це був своєрідний подарунок місту на честь акцій підпільної художній групи “Помаранчева альтернатива”, яка існувала в 1960-х роках.

У сувенірних крамницях Вроцлава можна придбати не лише листівки із зображеннями гномів або мініатюрні їх копії, але і спеціальні карти, на яких відзначені всі скульптури. Однак, кажуть, навіть маючи таку карту, гномів не так просто знайти.

Організовуються цілі туристичні походи по місцях “гномьей слави”, а в 2011 році в місті проходила гра з нагоди Вроцлавського фестивалю, на якій можна було перевірити свою спритність та увагу, вистежити всіх гномів і дізнатися їх історію.