Скельні Храми Бадами

366

Пам’ятки в Скельні Храми Бадами, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Скельні Храми Бадами, екскурсовод, замовити екскурсію,

Скельні храми Бадами – храмовий комплекс з чотирьох печер, розташований в містечку Бадами – стародавньої столиці імперії Чалукья. Точний час будівництва храмів невідомо, але вважається, що воно відноситься до рубежу першого тисячоліття.

Перший храм присвячений богу Шиві, там знаходиться зображення його знаменитого космічного танцю, де він приймає 81 позу. Так само в першій печері привертають увагу багато прикрашені стелі.
Друга і третя печери присвячені богу Вішну. У другому храмі в глибині видно зображення самого Вішну і його інкарнації. У третьому храмі знаходяться майстерно вирізані барельєфи.

Остання печера, більш сучасна – джайнистская. Вона поменше розміром і стіни її покриті зображеннями джайністських гуру. При погляді на них виникає відчуття чогось інопланетного. Відомості про те, хто сидить у святилище храму, розрізняються. Деякі джерела стверджують, що це Бахубал, в інших путівниках кажуть, що це Адинат, перший джайністскій гуру і батько Бахубала.

З висоти печер відкривається чудовий вид на Бадами, стару мечеть, озеро ріші Агастья. Раніше озеро вважалося священним водоймою, і до нього вели кам’яні тераси. Тепер місцеві жителі перуть і сушать там білизну, що теж є досить оригінальним видовищем.