Шамординская Свято-Амвросіївська жіноча пустель

295

Пам’ятки в Шамординская Свято-Амвросіївська жіноча пустель, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Шамординская Свято-Амвросіївська жіноча пустель, екскурсовод, замовити екскурсію,

Шамординскую Свято-Амвросиевскую жіночу пустинь заснував у 1884 році преподобний Амвросій Оптинський, який особисто займався усіма будівельними роботами, а також встановив всі порядки в монастирі. Першою настоятелькою і правою рукою засновника пустині стала схимонахиня Софія Болотова. Найближчим часом і аж до 1923 року обитель стала практично найпопулярнішим духовним центром царської Росії.

Територія пустелі постійно розширювалася і оновлювалася. У 1901 році на місці старого будинкового дерев’яного храму побудували Казанський собор. Через деякий час звели 15-ти головну церкву на честь ікони Божої Матері «Утамуй мою печалі», яка була побудована в традиційному російському стилі, для свого часу вона була надзвичайно багато прикрашена і мала дуже великі розміри.

Чернече життя в пустелі, після тривалого часу застою, була відновлена у 1990-му році. 27 травня 2010 року обитель відзначила 20-річчя свого відродження. Ця дата стала початком періоду розквіту пустелі.