Середня гавань

370

Пам’ятки в Середня гавань, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Середня гавань, екскурсовод, замовити екскурсію,

Середня гавань розташований у Фінській затоці і є однією з гаваней Кронштадта, передмістя Санкт-Петербурга. Місце це для флоту було обрано Петром Великим. З 1700 року споруджували оборонні зміцнення Кронштадта. З 1713 року почалося будівництво гаваней.

Необхідність в них була величезною, так як мілині річки Неви заважали кораблям підходити до Санкт-Петербургу. А з пристроєм гаваней з’явилася можливість приймати судна з великою водотоннажністю на зимівлю. Для будівництва стін використовували ящики-ряжи, які вантажили камені і опускали їх на дно. На стінах були побудовані бруствери із дерева, засипані грунтом. Ці стіни ставали надійним укриттям від ворожої артилерії.

У 1718 році було зроблено перше згадування про будівництво Купецької гавані. Середня гавань утворилася, коли Військова і Купецька гавані з’єднали стіною. Сталося це в 1720 році. Дерев’яні стіни гаваней були замінені на кам’яні тільки в 1781 році за указом Катерини Другої.