Селище Местіа

251

Пам’ятки в Селище Местіа, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Селище Местіа, екскурсовод, замовити екскурсію,

Селище Местіа розташований у центрально-західному Кавказі, біля злиття річок Местиачала і Мулахура на висоті приблизно 1500м над рівнем моря, в довжину селище витягнуть на 6 кілометрів. Він оточений каштановими і сосновими лісами, з південної сторони видно хребет Зурулди, з свеверной гора Цхаквзагари, з східної — гірський масив Бангуриани, а з західної сторони відкривається панорама на вершину Лаила.

В селищі є кілька пам’ятників, церков і фортець, які входять до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а так само Музей історії та етнографії, стариный Сванський житловий комплекс сім’ї Маргіані, будинок-музей альпініста Михайла Хергиани. З церков в Местіа сама примітна церква Преображення IX століття в районі Лагами.

В Местіа кілька джерел з мінеральною водою. Один знаходиться прямо в центрі, три інших — на березі річки Малахури. У місті є три готелі і безліч сімейних готелів, а так само як годиться працює швидка допомога і лікарня. Недалеко від Местіа пролягають популярні туристичні маршрути до льодовика Чалаади і до озер Корулди.

Біля села на відстані 7 км розташований новий гірськолижний курорт Хацвалі. Там дають на прокат спорядження і працює кафе. З центру до Местії Хацвалі прокладена сучасна бетонна дорога. Помсті також можна найняти коней для кінних прогулянок.

З центральної площі Местії щодня о 6 ранку відправляються маршрутні таксі в Тбілісі та Зугдіді.