Сад Блонье

687

Пам’ятки в Сад Блонье, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Сад Блонье, екскурсовод, замовити екскурсію,

Сад Блонье – одне з історичних місць Смоленська. Його офіційне відкриття відноситься до першої половини XIX століття, коли на місці колишньої плац-парадної площі було закладено сад. Однак сама назва цієї частини міста має довгу історію. Спочатку може здатися, що слово “блонье” – французьке. Проте вченим вдалося з’ясувати, що воно має російське походження і означало відкритий простір, пасовиська, околицю міста.

Найбільшу популярність сад Блонье знайшов у 1885 році, коли тут було встановлено пам’ятник великому російському композитору М. І. Глінці. Потім, після закінчення Великої Вітчизняної війни, в парку з’явилася бронзова статуя оленя, привезена в якості трофея з Німеччини. В кінці 70-х років ХХ століття у парку з’явилося ще одне нововведення – поруч з пам’ятником Глінки розмістили кілька динаміків, з яких лунає музика з його творів.

Нова історія парку досить сумна – в 2009 році тут встановили ковані решітки, які змінили історичний вигляд парку. А в 2011-2012 роках були вирубані всі старі дерева. Вік багатьох з них становив від 100 до 170 років, і дерева перебували в чудовому стані – на спілах не було помічено навіть слідів гниття. Всі ці дії, на жаль, позбавили парк його історичної унікальності.