Ротонда на набережній

377

Пам’ятки в Ротонда на набережній, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Ротонда на набережній, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • туристів 3
  • регіону 1 344

Ротонда, розташована навпроти будівлі Річкового вокзалу на набережній 62-ї Армії, є одним з визначних елементів одного з головних місць відпочинку городян. Вона являє собою круглу альтанку, увінчану куполом, по периметру якої встановлені колони. Ротонда відсилає нас до архітектури стародавнього Риму, а також до древнім християнським церквам, збудованим в романському стилі або дусі класицизму.

Ротонда була встановлена на волзької набережній ще в середині ХХ століття, коли проводилися роботи по реконструкції довоєнної набережній Сталінграда. У роки Великої Вітчизняної війни з цієї площадки зенітна батарея 1083-го зенітного полку під командуванням лейтенанта М. А. Баскакова вела обстріл ворожих танків. Тоді радянської армії вдалося зупинити гітлерівські війська і не підпустити їх до Волги. У пам’ять про це кровопролитному битві на ротонді Волгограда була встановлена меморіальна дошка.