Ротонда на набережній Которосльной

305

Пам’ятки в Ротонда на Которосльной набережній, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Ротонда на Которосльной набережній, екскурсовод, замовити екскурсію,

Однією з цікавих архітектурних пам’яток Ярославля є невелика мальовнича ротонда, розташована на Которосльной набережній. Від альтанки до берега річки Которосль веде стежка, а місце, в якому вона розташована, буквально просякнуте романтикою. Чудова панорама набережної відкривається з цієї точки.

Ротонда на Которосльной набережній є однією з чотирьох альтанок, встановлених уздовж річки. Альтанка була побудована в другій половині ХХ століття, коли посаду першого секретаря Ярославського обкому КПРС займав Федір Іванович Лощенков, який прославився організацією масштабних робіт з благоустрою міста. Одним з пунктів запропонованої ним програми була реконструкція схилу волзької набережній, спорудження фонтанів на Стрілці, а також зведення кількох альтанок-ротонд на Котросльной і Волзької набережних. Одна з них виконана у вигляді півсферичного купола, що спирається на шість доричних колон. Альтанка оточена металевою огорожею, яка простяглася вздовж набережної.