Річковий вокзал Пермі

279

Пам’ятки в Річковий вокзал Пермі, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Річковий вокзал Пермі, екскурсовод, замовити екскурсію,

Вокзал був побудований за проектом відомого радянського архітектора-конструктивіста А. З. Грінберга. Колись найважливіший вузол судноплавства після розвалу СРСР перестав функціонувати як річковий вокзал. У 2010 році в ньому був відкритий музей сучасного мистецтва ПЕРММ.

Масштабністю і монументальними формами в стилі сталінського ампіру будівля вокзалу заявляє про своєму чільному місці серед навколишніх споруд. Парадний фасад будівлі з боку річки створює неповторну запам’ятовується панораму набережній Ками. Це будова спочатку передбачалося для «великої ролі», в радянські роки вокзал міг обслужити до 500 чоловік в день і був другим за величиною після московського Хімкинського річкового вокзалу.

Протягом майже двадцяти років після перебудови річковий вокзал використовувався для торгівлі або просто порожній. Сьогодні Пермський річковий вокзал знову займає високий статус, тепер завдяки відкритому тут музею сучасного мистецтва, єдиному в Росії, не рахуючи Москви і Санкт-Петербурга.