Православний жіночий Свято-Єлизаветинський монастир

461

Пам’ятки в Православний жіночий Свято-Єлизаветинський монастир, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Православний жіночий Свято-Єлизаветинський монастир, екскурсовод, замовити екскурсію,

Свято-Єлизаветинський монастир — православний монастир, розташований на північній околиці Мінська, в районі Новинки. Його унікальність полягає в тому, що в даний час монастир є єдиним діючим у місті. Він був заснований в 1990-ті роки на новому місці, на якому церков раніше не існувало. Свою назву монастир отримав на честь великої княгині Єлизавети Федорівни.

В комплекс монастирських будівель входить два храми. Центральним є Єлизаветинський храм, який побудований в стилі, близькому до московської архітектури XVI століття. Другий храм, розташований перед входом у монастир, був освячений в честь ікони Божої Матері «Державна». Інтер’єр храму декорований мозаїкою у візантійському стилі.

Крім культових споруди, ансамбль монастиря входить дзвіниця Єлизаветинського храму, яка гармонійно поєднується з вежею, розташованому з протилежного боку і архітектурно повторює стиль дзвіниці, а також розписана фресками трапезна, келійні корпусу і огорожа з невисокими вежами. При монастирі діє понад двадцяти різних майстерень і сувенірних лавок, а також відкрита трапезна для паломників.