Посадський будинок

649

Пам’ятки в Посадський будинок, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Посадський будинок, екскурсовод, замовити екскурсію,

Посадський будинок (XVII-XVIII ст.) – це рідкісний пам’ятник міської архітектури, єдиний збережений в Суздалі. На відміну від середньовічних міст Заходу житлові споруди в Росії майже повсюдно були з дерева, тому збереглося будова – унікальний зразок кам’яного однопалатного будинку.

Точний час його споруди не визначено, але передбачається, що він був збудований в кінці XVII – початку XVIII ст., коли суздальцы стали будувати кам’яні житлові будинки замість дерев’яних. З цієї причини будинок в кам’яних формах повторює архітектуру дерев’яних житлових будівель того часу.

Західна частина, або кліть будинку, одноверха, що виходить на вулицю, була побудована раніше, ймовірно, наприкінці XVII ст. Вона глибоко вросла в землю, і від цього критий вхід її виглядає майже як вхід в підвал. Фасад будинку з боку центральної вулиці прикрашають два вікна з різьбленими наличниками.

Східна кліть – двоповерхова, в ній зберігся склепінчастий подклет – господарське приміщення, з якого у верхню світлицю й світлицю веде вузька гвинтові сходи. Будинок був покритий тесом, стіни його оздоблені скромною кам’яною різьбою.

Зараз в Посадському будинку розташовується музейна експозиція, що відтворює домашню обстановку посадського жителя Суздаля.