Площа Свободи в Нижньому Новгороді

375

Пам’ятки в Площу Свободи в Нижньому Новгороді, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Площу Свободи в Нижньому Новгороді, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Площа Обережна, після Великої Жовтневої Соціалістичної Революції отримала назву площі Свободи, знаходиться в історичному центрі міста. Вона була утворена навколо острога, побудованого в 1820 році, завдяки чому і отримала свою першу назву.

Обережна фортеця була спроектована А. Бетанкуром (за його проектом побудовано так само Головний ярмарковий будинок у Нижньому Новгороді, перший міст через Неву і облаштування Центральної набережної в Санкт-Петербурзі).

В центрі фортеці знаходилася церква. В острозі розташовувалися камери для дітей, чоловіків, жінок, а так само дворики для прогулянок арештантів, розділених «по роду злочини». У підвалі острога знаходились темниці для секретних арештантів. Зараз обережна фортеця є філією історико-краєзнавчого музею.

Площа Свободи, що утворилася навколо Острога, довгий час знаходилася на краю міста. На північ від неї знаходилися лісові і винні склади, цегельні заводи. Тільки в середині XX століття, в результаті активної забудови міста, площа Свободи стала сприйматися як частина центру міста.

Зараз площа Свободи ― один з найважливіших транспортних вузлів міста. Нижньогородці часто призначають зустрічі, до неї легко дістатися з будь-якої частини міста, до того ж, в центрі площі знаходиться великий сквер з пам’ятником, присвяченим учасникам революції 1905 року. Сквер знаходиться між транспортним кільцем на Площі Свободи і театром Опери та Балету.