Площа Славія

281

Пам’ятки в Площа Славія, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Площа Славія, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 176

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Площа Славія – одна з основних і найбільш завантажених комерційних територій, розташованих між перетинами семи основних вулиць Белграда: Beogradska, Kralja Milana, Makenzijeva, Svetosavska, Bulevar oslobođenja, Deligradska і Nemanjina.

Задум про створення площі з’явилася тоді, коли один з відомих англійських бізнесменів на ім’я Френсіс Маккензі придбав велику земельну ділянку і поділив його на відрізки для продажу. Незабаром після цього, Маккензі побудував будинок для себе в тому місці, де пізніше буде знаходиться кінотеатр Славія. З цього моменту площа і отримала свою назву.

Після Другої світової війни площа була перейменована на честь видатного діяча соціалістичного, Дмитра Туковика, бронзовий бюст якого був поміщений в центрі площі. Але на початку 2000-х років було повернуто первісну назву.

Сьогодні площа Славія є одним з найбільш відвідуваних місць в Белграді, так як через неї проходять всі три види громадського транспорту: автобуси, тролейбуси і трамваї.

Зараз ні резиденції Френсіса Маккензі, ні кінотеатру Славія вже не залишилося, хоча останній протягом багатьох десятиліть був одним із символів Белграда. Він був знесений на початку 1990-х років, але жоден з проектів з будівництва на цьому місці не був реалізований. Не знаючи, що робити з порожнім простором, міські власті перетворили його в тимчасову автостоянку.