Площа Петра Великого

251

Пам’ятки в Площа Петра Великого, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Площа Петра Великого, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Площа Петра Великого, розташована в центральній частині Липецьк — це не тільки парадна площа міста, але й одне з найкрасивіших місць. Саме тут проходять урочисті заходи з нагоди державних свят. Площа розташована на кордоні Радянського та Правобережного округів, і з різних сторін її обмежують вулиці Карла Маркса, Литаврина і Жовтнева. Колись вона носила ім’я одного з ідеологів комунізму — Карла Маркса.

Протягом багатьох років головною міською площею була Соборна, а проект нової площі з’явився тільки в 1950-х роках. Однак пристрій площі почалося значно пізніше, незважаючи на те, що ще в 1969 році їй було присвоєно офіційну назву. Втілення початкового задуму почалося тільки в 1980-х роках, і здійснювалося цілим колективом архітекторів — С. А. Сошниковым, В. о. Вюстом, С. М. Сорокіним і С. Р. Кулагіним. Незабаром на площі з’явилися нові будівлі — кінотеатр, житлові будинки і адміністративні будівлі. У 1996 році В центрі площі з’явився пам’ятник Петру I, який став її головним прикрасою.