Площа Леніна

462

Пам’ятки в Площа Леніна, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Площа Леніна, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 1 232

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Площа Леніна офіційно з’явилася на карті міста Бреста після закінчення Великої Вітчизняної війни, але фактично вона сформувалася значно раніше і носила іншу назву.

Утворили її декілька будівель, в адресі яких значилася вулиця 17 вересня, майбутня вулиця Леніна. Це костел Воздвиження Святого Хреста, палата Казначейства (зараз ГУ Національного банку Республіки Білорусь у Брестській області), а також лікарня швидкої допомоги і Поліське воєводство. На сходах останнього 22 вересня 1930 року радянський і німецьке командування в особі С. Кривошея і Х. Гудеріана брали сумно відомий спільний парад армій двох країн.

Складна історія міста Бреста знайшла відображення в назвах його вулиць і в частій зміні деяких з них. Площа з 1939 по 1941 роки називалася також як і вулиця на якій вона – 17 вересня.

Під час війни Брест потрапила під окупацію, і нова влада поспішила змінити адреси на конвертах. З 1941 по 1944 рік площа іменувалася Адольф Хитлер плац, потім, коли фашистів вигнали з міста, площі повернули її довоєнний назву. З 1948 року і вулиця і площа почали носити ім’я в. І. Леніна.

Композиція площі вимагала якоїсь завершеності, якогось акценту. і в 1958 році тут встановили пам’ятник Леніну. Авторство належить скульптору М. Ласточкіну і архітектору – Р. Заборскому. Пам’ятник досі стоїть на своєму місці – фігура вождя на шестиметровому постаменті заклично який викинув руку вперед, вказуючи в комуністичне далеко.