Площа Хадра

99

Пам’ятки в Площа Хадра, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Площа Хадра, екскурсовод, замовити екскурсію,

  • Дивитися фотографії:
  • регіону 588

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Хадра — старовинна середньовічна площа, один з історико-архітектурних центрів Старого Ташкента.

Історія площі йде далеко в минуле: вона існувала ще в XI столітті. Саме тут у ті далекі часи знаходився міський базар — традиційний центр суспільно-політичного життя будь-якого середньовічного міста. За кілька століть базар перемістився на площу Чорсу, з якою Хадра була пов’язана старовинною вулицею, по якій рухалися пішоходи, вершники і вози. Власне, тому площа Хадра і отримала назву, що перекладається як «кінець дороги» — у розташованій тут кріпосної стіни закінчувався місто.

Сучасна площа Хадра в першу чергу являє собою великий транспортний вузол, але і свого значення як центр суспільного життя вона не втратила — в її околицях розташовано чимало історичних пам’яток, культурних і дозвіллєвих закладів. У радянський час тут перебували трамвайний парк і кінотеатр, а зараз розташовано увінчана блакитним куполом будівля Ташкентського державного цирку, побудована в 1975 році архітекторами Р. Олександровичем і Р. Масягиным, Музей історії зв’язку Узбекистану, магазини і ресторани. Це традиційне місце святкових гулянь.