Площа 1 Травня

474

Пам’ятки в Площа 1 Травня, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід Площа 1 Травня, екскурсовод, замовити екскурсію,

Площа 1 травня знаходиться в центральній міській частині, біля підніжжя Казанського Кремля. За своїм походженням належить до найдавнішим площам міста.

На площі знаходиться головна кремлівська вежа — Спаська. Територія Площі служить найважливішою міською визначною пам’яткою: це місце притягує як численні групи туристів, так і міських молодят в день весілля.

За всю історію свого існування площа кілька разів змінювала назву. Спочатку вона іменувалася Спаській з-за прилеглої кремлівської вежі. Через деякий час відбулося перейменування в Іванівську в честь Іоанно-Предтеченського монастиря. Таке перейменування безпосередньо пов’язане зі зведенням монументу цареві Олександру II – Александровська. Назва, дана в честь свята Дня солідарності трудящих, площа набула в 1918 році.

Коли-то площа відокремлювалася від міської частині оборонним ровом, який згодом засипали. Протягом досить довгого часу ця місцевість служила центром культурного і суспільного життя Казані. На площі оголошувалися імператорські укази, проводилися страти, організовувалися важливі церемонії і свята. Тут знаходиться бруківка, викладена з круглих каменів.

Крім того, площа містила численні торгові лавки. У зв’язку з цим було зведено будівлю Гостинного двору. В наш час приміщення переобладнане в Національний музей Республіки Татарстан.

У радянські роки на площі 1 травня встановлювалися монументи «Звільнений праця», Леніну, Сталіну, Мусі Джалілю.

З найважливіших адміністративних будівель слід вказати на комплекс споруд Мерії та міської Думи.