Петро-Павлівська церква

271

Пам’ятки в Петро-Павлівська церква, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Петро-Павлівська церква, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Собор в ім’я святих первоверховних апостолів Петра і Павла відомий так само як Катерининська церква. Це один з найстаріших діючих православних храмів Мінська. У стінах храму знаходяться два братства — в ім’я Трьох Віленських мучеників і братство студентів-медиків на честь святого Миколи Чудотворця.

Мінчани дуже пишаються і люблять цей храм. Його непроста історія почалася в XVI столітті, коли кримський хам спалив місто і забрав усіх жителів у полон. Поступово місто відбудовувалося заново, але на всій території панувала католицька віра. Деякі православні організували громаду і на добровільні пожертвування власними силами вирішили побудувати великий храм, при якому була б і парафіяльна школа, монастир і бібліотека. Так з’явилася Петро-Павлівська церква. Католики були проти поширення «руської віри» на території міста і декілька разів намагалися його закрити і всіляко передати уніатським священикам. Але не дивлячись на це монастир розширював свій вплив і в результаті отримав схвалення короля Речі Посполитої Владислава Четвертого.

З тих пір церква служила не тільки оплотом віри, але і носієм слов’янської культури, традицій і освіти. У XVIII столітті собор сильно занепав і керівник проекту по відновленню разом з мінськими владою прийшли до висновку, що собору тут не місце. Головне будівлю було перенесено, а на старому залишилася тільки Катерининська церква. Сьогодні в храмі оновлений і встановлений новий позолочений хрест і вісім нових дзвонів.