Памятник засновникам Липецьк

368

Пам’ятки Пам’ятник засновникам Липецька, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник засновникам Липецька, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Пам’ятник, присвячений засновникам Липецька, був урочисто відкритий в липні 2008 року. Він знаходиться в одному з найбільш жвавих районів міста – на площі Плеханова, де перетинаються головні транспортні магістралі. Пам’ятник був виготовлений по ескізах скульптора Олександра Вагнера і з перших днів увійшов в число головних визначних пам’яток.

Основу монумента становить металева колона висотою 17 метрів, яка увінчаний лавровим вінком і фігурою ангела-хранителя. Навколо неї вміщено п’ять скульптурних зображень людей різних станів Петровської епохи. Тут є і корабельних справ майстер, і коваль, і ливарник, і військовий інженер, і чиновник. Крім того, в основу колони поміщені барельєфи Петра I, який заклав основи металургійного промислу, і Катерини II, яка перейменувала робочу слободу в місто Липецьк. Згідно із задумом автора, його творіння, має увічнити всі покоління жителів міста, які зробили неоціненний внесок у його розвиток і процвітання.