Памятник Янке Купали

213

Пам’ятки Пам’ятник Янке Купали, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник Янке Купали, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Іван Домініковіч Луцевич увійшов в історію літератури під псевдонімом Янка Купала. Це знаменитий білоруський поет, драматург і публіцист, лауреат багатьох престижних літературних премій. Іменем Янки Купали названі сквери, вулиці, театри і бібліотеки, причому не тільки в Білорусі, але і в Росії. Його твори були перекладені на кілька мов і широко відомі далеко за межами Білорусі.

Янка Купала нарівні зі своїм другом Якубом Коласом вважається одним з основоположників нової білоруської літератури. Вони народилися в один рік, творили в один час, і тому зовсім невипадково, що пам’ятник Янке Купали в Мінську з’явився в тому ж 1972 році. Цей рік відзначений відразу двома великими ювілеями, одним з яких було 90-річчя з Дня народження видатного білоруського поета Янки Купали.

Монумент являє собою фігуру Янки Купали, який зображений на повний зріст. Він височить на масивному п’єдесталі, в руці у нього дрючок, на плечах розвівається плащ — цей образ символізує особистість Купали як борця. Внизу, в основі пам’ятника — листя папороті. Пам’ятник Янке Купали в столиці Білорусі є неодмінним пунктом більшості літературних екскурсій і користується великою популярністю у шанувальників творчості цього чудового поета.