Памятник солдату Швейку

376

Пам’ятки Пам’ятник солдату Швейку, фото, опис, контакти, телефон, адреса, офіційний сайт, приватний гід в Пам’ятник солдату Швейку, екскурсовод, замовити екскурсію,

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>

Солдат Йозеф Швейк став широко відомий як головний герой популярного у світі чеського роману, написаного в 1921-1923 роках.

Творці пам’ятника, скульптори Д. Пахомов і А. Чаркін, відтворили у бронзі образ відставного піхотинця Швейка, прагнучи при цьому відобразити характерні риси героя – оптимізм, завзяття і своєрідну безпечність.

Веселий бронзовий солдат правою рукою віддає честь, а ліву руку з кухлем пива ховає за своєю спиною.

Відкриття пам’ятника відбулося в квітні 2003 року і було приурочено до трьохсотліття Санкт-Петербурга, яке співпало з днем народження автора книги про Швейка – чеського письменника Ярослава Гашека. На церемонії відкриття пам’ятника були присутні онук Ярослава Гашека – Ріхард Гашек, Радко Питлик – літературознавець з Чехії, займається літературною спадщиною Гашека, а також Генеральний консул Чеської республіки в Санкт-Петербурзі Антонін Мургаш.

Пам’ятник з моменту відкриття приваблює масу туристів, які бажають випити з солдатом, так і знайти удачу, потерши Швейку його бронзовий ніс. Того ж, хто бажає замовити виконання своєї самого потаємного бажання, необхідно доторкнутися до пивний кухоль.